Čo je kyslé prostredie
V súčasnej dobe je veľká časť populácie postihnutá množstvom civilizačných chorôb, čo je chronické prekyslenie organizmu, ktoré vedie k poruchám látkového metabolizmu.
Čo spôsobuje kyslé prostredie
Najčastejším dôvodom je zlá a nekvalitná strava s nedostatkom minerálov, vitamínov a enzýmov, nadmerný príjem alkoholu a sladkostí. Tepelne spracovaná strava, ktorú konzumujeme často nedokáže telu poskytnúť dostatočné množstvo potrebných výživných zložiek, ktoré telo potrebuje na svoju prirodzenú a každodennú obnovu. Technické vymoženosti ako mikrovlnná rúra, tlakové hrnce, konzervačné látky stravu najmä rastlinnú jednoznačne znehodnocujú. Napriek tomu dokážeme aj takúto stravu dlhodobo prijímať bez väčších viditeľných zmien, ale vždy je to na úkor budúceho zdravia organizmu a jeho zrýchleného starnutia. Preto je dôležité prijímať prirodzenú organickú potravu. Pri správnej strave a životnom štýle môžeme mať svoj imunitný systém oveľa lepšie pripravený na boj s mikroorganizmami ktorý začína v zažívacom trakte. Prirodzené prostredie v zažívacom trakte vytvárajú probiotika, ktoré môžu zvnútra a účinne stáť v ceste škodlivým mikroorganizmom, či infekciám. Najčastejším a najznámejším probiotikom sú tradičné kyslomliečne výrobky.
Čo je kyslé prostredie.
Pojem acidobázická rovnováha zahŕňa fyziologickú rovnováhu potravy, ktorú konzumujeme. Fyziologická nerovnováha nastane až vtedy, ak sa nevhodne zložená potrava dostane do žalúdka. Ak nesprávne zvolené stravovacie návyky pretrvávajú, narušuje sa
rovnováha a výsledkom je vznik rôznych ochorení. To nezahŕňa len aciditu alebo alkalitu zvolenej výživy, ale aj jej kombinácie. Preto by sme sa mali podľa odporúčaní mnohých autorov vyhnúť niektorým kombináciám.
Kyselinotvorné potraviny
- z proteínov: mäso, mäsové výrobky, ryby, vajcia,
- z uhľohydrátov: chlieb, obilie, múka (najmä biela múka), ryža, cestoviny,
- pitie najnovších chuťových kombinácií rôznych sýtených nápojov s obsahom konzervantov
- alkohol, káva
- mliečne výrobky aj keď sa zdajú byť bázickej povahy − v látkovom metabolizme pôsobia kyslo
Kyslé produkty látkového metabolizmu sa eliminujú aj obličkami.
Bázické potraviny sú najmä:
- ovocie, listové šaláty, zelenina (uvarená alebo surová, vrátane polievok): artičoky, baklažán, biela cibuľa, fazuľa (čerstvá alebo suchá), karfiol, huby, kapusta, mrkva, olivy, petržlen, paradajky, reďkvičky, ružičková kapusta, hlávkový šalát, špenát, zelený hrášok, zeler, zemiaky atď.
- zelenina (uvarená alebo surová, vrátane polievok): artičoky, baklažán, biela cibuľa, fazuľa (čerstvá alebo suchá), karfiol, huby, kapusta, mrkva, olivy, petržlen, paradajky, reďkvičky, ružičková kapusta, hlávkový šalát, špenát, zelený hrášok, zeler, zemiaky atď.
- rôzne rastlinné extrakty, čaje a bylinný ocot
- rôzne rastlinné čaje, čistá voda denne 6 až 8 pohárov
- väčšina nápojov, najmä ovocné šťavy
- zemiaky, srvátka
- neutrálne sú cukry a rastlinné oleje, mlieko a mliečne výrobky (podľa niektorých autorov)
- zeleninové šťavy surové, varené: špenát, červená repa. mrkva, cibuľa, kyslá kapusta, paradajky
Ovocie a zeleninu zaraďujeme medzi bázické zdroje v našej výžive − disociáciou v nich prítomných kyselín (citrát, laktát, malát alebo bikarbonát) viažu protóny v organizme a následne ich neutralizujú na vodu a CO2, ktorý vydychujeme pľúcami.
Pozor na nesprávne kombinácie potravín
Podľa odporúčaní mnohých autorov by sme sa mali vyhnúť týmto kombináciám potravín:
- citrusové plody - obilniny
- mäso a syr so škrobom
- ovocie a zelenina v jednom jedle
- sladkosti a škrob
- zelenina varená s mäsom a živočíšnymi tukmi
- zemiaky s mäsom a tukmi
- citrusové plody a mlieko
- káva alebo čaj s mliekom
- kombinácii škrobov
Stravovanie je prirodzeným výberom každého, avšak upozornenia na možné nepriaznivé
vplyvy sú opodstatnené.
Prečo je kyslé prostredie nebezpečné
Zvyšujúca sa kyslosť organizmu je začiatok pre 95% všetkých známych chorôb. Dôvodom je, že kyslé prostredie je živnou pôdou pre baktérie plesne a rôzne pre telo škodlivé mikroorganizmy. Títo miniatúrni votrelci si v ľudskom tele budujú svoje kolónie a dokážu v ľudskom tele prežiť až do smrti svojho hostiteľa. Títo votrelci sú živé mikroorganizmy ktoré potrebujú cukor, rozmnožujú sa, prijímajú potravu, vylučujú škodliviny a toto všetko má za následok znečisťovanie ľudského tela.
Ľudské telo má svoje prirodzené detoxikačné schopnosti ktorými sa dokáže týchto škodlivín zbaviť ale len v prípade, že nebola v tele už narušená prirodzená rovnováha. V prípade, že telo nemá dostatok kvalitnej výživy ktorú prijíma len v potrave, začína telo svoj boj prehrávať a kyslosť (nízke pH) začína nenápadne poškodzovať telo. Počiatočnými príznakmi je zvýšená častá únava, poruchy spánku, kožné problémy, bolesti hlavy, zmeny nálady. V prípade, prítomnosti domácich zvierat alebo v kontakte s nimi, je oveľa väčší predpoklad, že máte vo svojom tele malých nežiaducich votrelcov. SALUPAR JES® ich postupne odstráni.
Ako pomáha SALUPAR JES®
Na rýchle infekcie ako chrípka či rôzne zápaly účinkuje SALUPAR JES® vo veľmi krátkom čase. Je preukázané, že pôsobí proti najmenej 20 vírusom vrátane chrípky, ktorá je najčastejším vírusovým ochorením. (je predpoklad, že dokáže likvidovať aj nanočastice). U dlhodobých ochorení dochádza k podstatnému zlepšeniu už počas prvých dní užívania a aj proti mnohým „nevyliečiteľným“ chorobám dokáže úspešne účinkovať v krátkom čase. Mechanizmy účinku zahŕňajú priamu inhibíciu rôznych vírusov, ovplyvnenie imunitnej a zápalovej reakcie na infekciu a potlačenie príznakov. SALUPAR JES® je vhodný, účinný prostriedok proti všetkým možným ochoreniam. Podrobné informácie sú spracované v samostatnej odbornej časti.